• "הוא תמיד קם והולך באמצע הסיפור…" כבר אין לך כוח? הפוסט הזה בשבילך!!!

  בתור אמא צעירה, כזו שהמקצוע שלה עוסק בשפה, כשחשבתי איך לפנק את הילדים ישר חשבתי על ספרים. נכנסתי לאתר של ספרי ילדים והתחלתי לגלול. הזמנתי כמה ספרים קצרים, התרגשתי וחיכיתי להזמנה. ניתאי היה בן כחודש וחצי כשהתחלתי לחשוף אותו לספרים, ועד היום הוא נהנה מכל רגע של סיפור.  אז כמה טיפים שיעזרו לכם להוריד ציפיות…

 • למה בחרתי שלא לדבר עם ילדיי ברוסית? ולא!!! תשחררו את המיתוס שדו- לשוניות גורמת לעיכוב בהתפתחות השפה

  למה בחרתי שלא לדבר עם ילדיי ברוסית? ולא!!! תשחררו את המיתוס שדו- לשוניות גורמת לעיכוב בהתפתחות השפה

  ידעתן שאני דוברת רוסית? כן כן, תתפלאו אבל אני לא מדברת עם הילדים שלי בשפה הזו. הרבה שואלים אותי "למה"?, יש איזה ציפייה שאם את קלינאית תקשורת, סביר להניח ש"תשקיעי יותר" בכל ענייני השפה. והאמת? מאוד רציתי שהילדים שלי ידעו להשתמש בשתי השפות. אז למה העדפתי שלא? לפני שאענה על שאלה זו בואו נדבר על…

 • שלבי התפתחות המשחק

  שלבי התפתחות המשחק

  היי אמא! את הפוסט הזה אני מקדישה לך כדי לעשות קצת סדר לגבי משחק. משחק זהו תחום שניתן לדבר עליו המון, אבל בואי.. מה תכלס צריך להיות? איך תדעי אם יש עיכוב בהתפתחות המשחק של ילדך או שהוא נמצא בטווח הנורמה בתחום זה? אגב, חשוב לציין שיכולת המשחק מפתחת עוד לפני היכולת לדבר. זאת יכולת…

קצת עליי…


נעים מאוד,

אני לאה עמרן

קלינאית תקשורת התפתחותית, בעלת תואר ראשון (B.A) בחוג להפרעות בתקשורת מהקריה האקדמית אונו ובעלת תואר שני (M.A) מאוניברסיטת אריאל.

במסגרת עבודתי אני מאבחנת ומטפלת בילדים החל מהגיל הרך ועד לשנות בית הספר, עם לקויות שפה ולמידה, עיכוב התפתחותי כללי, ילדים עם קשיי היגוי ומובנות דיבור נמוכה וכן בהפרעות קול בילדים ומבוגרים.

עובדת במכון להתפתחות הילד, ובקליניקה פרטית בראש העין.

קראו עליי עוד …

אני אמא לניתאי ולשם המתוקים ואחות לשמונה אחים.

מאמינה בכך ש"ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו", ובעיקר בכוח רצון ובהתמדה על מנת להתקדם בכל תחום בחיים.

הלוגו שלי הוא "מפתח הלב"! והסיבה היא שתקשורת, שפה ודיבור הם אלו שמבדילים בין בני האדם לשאר הייצורים החיים והם אלו שיובילו אותנו לקשרי חברות, זוגיות, משפחה והורות.

אחד העקרונות שלי בטיפול זה שיתוף הפעולה עם ההורים, מתן תחושת אמון, ביטחון ושקיפות מלאה ביחס למטרות הטיפול והיעדים אותם אנו רוצים להשיג בתקופה הטיפולית. מסיבה זו, לעיתים במהלך סדרת הטיפולים אני מציעה על פגישות הדרכה פרטניות עם ההורים.

מטרת העל שלי להוביל את הילדים יד ביד על מנת שיחוו תחושת הצלחה.

אני רואה את המשחק ככלי חכם שדרכו ניתן לעזור לילדים להתקדם במטרות ספציפיות תוך מתן תחושת פאן וכיף!

הבלוג שלי נכתב במטרה לפרוש בפניכם מידע שיכול מצד אחד להוריד לחץ ומצד שני לעזור לכם להבין האם ילדיכם חווה עיכוב בהתפתחות השפה והדיבור.

בכל מקרה, במידה ואתם מרגישים כי הילד חווה קושי באחד או יותר מהתחומים המוזכרים או שהגננת/ המורה שמה לב לעיכוב והעלתה בפניכם את החשש, אל תהססו ופנו לאבחון מקצועי!

זכרו, טיפול כבר בשלבי הגיל הרך יכול למנוע מצבים מתסכלים בעתיד.

אני כאן בשבילכם.